Algorytm automatów do gier

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak w ogóle działają automaty do gier? Obecnie bardzo trudno jest już znaleźć mechaniczne maszyny w kasynach. Stare sloty miały bębny, które rzeczywiście się obracały, wyświetlając symbole i liczby. Kiedy maszyna się zatrzymała, a dany numer powtarzał się w rzędzie, gracz wygrywał. Obecnie nowe sloty są całkowicie zaprogramowane i nie zawierają żadnych mechanicznych części. Na temat automatów do gier krążą różne mity mówiące o zwiększaniu szans na wygraną. Ale czy da się manipulować przy wygranych na nowych slotach? Na wszystkie pytania odpowiemy poniżej.

Historia automatów do gier

Zanim pojawiły się internetowe automaty do gier, sloty działały korzystając z systemów opierających się na elektromechanice. Miały specjalne systemy hamowania i czujniki analizujące kombinację z symbolami. Obecnie elektromechaniczne maszyny zostały zastąpione przez całkowicie elektryczne. Te nowe automaty do gier mają wbudowany silnik, który działa automatycznie. W przeciwieństwie do starszych maszyn, które działały mechanicznie, dzisiejsza dźwignia działa jak przycisk uruchamiający cyfrowe losowanie. Czujniki jednak działają na takich samych zasadach. Większość slotów, które można znaleźć w kasynach są całkowicie skomputeryzowane. Kombinacje na ekranie pojawiają się zgodnie z (RNG) generatorem liczb losowych. Ten sam system jest wykorzystywany przy automatach w kasynach internetowych.

Czym jest RNG?

Generator liczb losowych to program, który generuje losowy wynik po kliknięciu przycisku. Wykorzystuje algorytm, który determinuje wynik pojawiający się na ekranie. To całkowicie losowy proces, na który, ani użytkownik, ani kasyno nie mają żadnego wpływu. Pomimo tego, że różne automaty mogą mieć inne RTP (zwrot pieniędzy do gracza), zasada działania RNG pozostaje taka sama. Mechanizm działania generatora jest aktualizowany wraz z wejściem w życie każdego nowoczesnego oprogramowania.

Przez lata matematycy, programiści i psycholodzy pracowali, żeby stworzyć różnego rodzaju generatory liczb losowych, które pojawiają się w innych automatach. Te same RNG są używane przez lata dzięki ich wysokiej niezawodności. W tym samym czasie niektóre nowe generatory liczb losowych zaczęły oferować graczom lepsze RTP. Najpopularniejsze RNG używane dzisiaj w automatach do gier, to 128-bitowy algorytm MD5, stworzony przez profesora z Massachusetts Institute of Technology.

Czy można wierzyć RNG?

Slot Machine Algorithm

Dzisiejsze automaty do gier zapewniają swoim odbiorcom lepsze nagrody, oferując przy tym ogrom możliwości. Ze względu na to, że cyfrowe gry slotowe całkowicie opierają się na programowaniu, deweloperzy starają się zapewnić jak najlepsze możliwości wygrywania, jednocześnie nie narażając się na utratę pieniędzy. Większość najlepszych operatorów kasyn pozwala graczom na testowanie aplikacji, korzystając z próbnych wersji. Narzędzia te mogą być przydatne, w określeniu, czy gry nie są sfałszowane. W ten sposób bardzo łatwo można przekonać się o tym czy RNG można zaufać.